O•projektu

Vychutnejte si výjimečnou atmosféru stylu Art Deco v srdci Prahy...

Chybová zpráva

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2405 v souboru /www/doc/www.rosettapalace.cz/www/includes/menu.inc).

Historie

Literatura uvádí, že nejstarší dům na daném místě je z roku 1408.

V roce 1867 byl dům modifikován do klasicistického stylu a vzrostl o druhé patro architektem F. Wolfem. V letech 1888 a 1901 byly zaznamenány další malé úpravy. V roce 1922 doktor Lampl a Fuchs pozvedl dům o třetí patro. Starší struktury hlavní budovy, jako byl její objem a počet oken hlavní fasády zůstaly nezměněny. Dekorace domu byly inspirovány stylem Art Deco.

Další drobné úpravy se v budově objevily v letech 1935, 1936, 1940-1948 a 1961 - 1962, kdy došlo k jejímu konečnému vzhledu. V roce 2015 zahájil architekt Michal Ibl práce na kompletní rekonstrukci, díky které budova získala svou předchozí slávu.

Architektura

Hlavními principy současné rekonstrukce bylo respektování architektonické dokonalosti budovy a zachování všech hodnotových prvků.

Konstrukce zadní fasády v ulici Purkyňova, která původně neexistovala, byla navržena tak, aby odrážela styl hlavního průčelí z Jungmannovy ulice.

Každý detail byl vybrán tak, aby odrážel styl budovy.

Byty, obchody a kanceláře po současné rekonstrukci odpovídají nejnáročnějším současným standardům, zatímco zachovávají původní romantickou atmosféru.

Budova má 20 luxusních apartmánů, jedno kancelářské podlaží, dva obchody a vnitřní nádvoří.

Všechny apartmány jsou kompletně dokončené a vybavené koupelnami a kuchyní.

Na úrovni

Stylové a moderní bydlení, tak se dají shrnout hlavní přednosti Rosseta Palace. Kvalitní materiály a velkorysé dispozice jsou u tohoto projektu samozřejmostí.

Cílem architektů bylo snoubit možnosti, které přináší bydlení v centru velkoměsta s klidným a luxusním bydlením. Apartmány nabízejí široké a prosvětlené obývací pokoje. Některé z apartmánů mají k dispozici krásné terasy, které si můžete vychutnávat nejen během slunečných dnů. Citlivý výběr materiálů, důraz na perfektní provedení kuchyňské linky na míru včetně vestavěných elektrospotřebičů, dvě koupelny jako standard, vynikající protihluková izolace. To všechno zaručuje mimořádně příjemné bydlení. 

Art Deco

Co je funkční, může být i krásné. Každou svojí prací to dokazovali vyznavači směru Art Deco a jedinečnou atmosféru této doby připomíná i projekt Rosseta Palace.

Univerzální dekorativní styl Art Deco se rozšířil ve 20. a 30. letech minulého století. Kombinuje rysy mnoha směrů, především kubismu, futurismu a secese. Mezi známé stavby v tomto stylu patří například mrakodrap Empire State Building či hotel Alcron v Praze. V počátku byl čistě luxusní záležitostí. Promyšlenou estetikou si ale získal oblibu široké veřejnosti. V případě Rosseta Palace bude tradici původní budovy respektovat řada detailů, například schodiště, dveře, zadní fasáda, okna a kliky.